,

احساسات

احساسات در زبان بدن_Emotions in bodylanguageاحساسات چیست ؟

یک تجربه آگاهی می باشد که بوسیله فعالیت شدید مغز و منبع آن یک سری از خوشی ها یا نا خوشی ها می باشد و معمولاً آمیخته ای با شخصیت ، انگیزش ، مزاج ، حال ، وضع  و در بعضی تئوری ها درک شخص است. این حس ها ممکن است از سمت شخص به نظر آید در حال فکر کردن نمی باشد اما پردازش مغزی ضرروی بوده به خصوص برای تعبیر و تفسیر رویداد ها.

برای مثال فهم اینکه ما در یک وضعیت خطرناک هستیم و سیستم عصبی ما در حال برانــگیختگی شده ( ضربان قلب شدید ، عرق کردن ، سرد شدن دست ها ، تنش عضلانی ) که در کل تجربه ما در حس ترس می باشد بوسیله مغز مورد پردازش قرار می گیرد.البته در بعضی تئوری ها آمده احساسات جدا از فهم بوده  و می تواند جلوتر از آن رخ دهد.

احساسات پیچیده بوده و نسبت به وضعیت فیزیکی و روانی شخص می تواند تغییراتی بر روی اخلاق شخص گذاشته.فیزیولوژی آن به صورت بسیار نزدیک با تحریک سیستم عصبی در حالت های بسیاری ارتباط دارد و شدت تحریک به نوع آن احساس بستگی دارد و همچنین به گرایش رفتاری نیز متصل هستند. افراد بیرونگرا بیشتر اجتماعی بوده و احساسات خود را بیشتر ابراز کرده در حالی که افراد درونگرا سعی در مخفی کردن احساسات خود و دور شدن از اجتماع را داشته.

 

امتیاز دهید
0 نظرات

نظر دهید

نظر یا سوال خود را
همین حالا مطرح کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =