, , , ,

دست به چانه

دست به چانه در زبان بدندست به چانه در زبان بدن_chin stroke in body language

نشانه های دست به چانه به گونه های مختلفی می باشد که هر کدام بیناگر یک نوع تفکر است.این نشانه ها معمولاً در زمان فکر کردن نمایش داده می شود و کمتر دیده شده که شخص همراه با صحبت این نشانه ها را از خود نشان دهد. البته ممکن است شخص بعد از تصمیم گیری زبان بدن او تغییر پیدا نکند و شروع به صحبت کند.

وقتی که انگشت اشاره شخص به صورت عمودی به سمت بالا می باشد و انگشت شصت زیر چانه می باشد در این صورت شخص شنونده تفکرات منفی یا انتقادی از شخص گوینده یا موضوع دارد.ممکن است شخص شروع به مالش چشم و یا صورت با انگشت اشاره کند که در این صورت افکار منفی هنوز در ذهن شخص می باشد و یا در حال بیشتر شدن می باشد.

در یک همایش بعد از اتمام صحبت سخنرانان و درخواست تصمیم گیری از سمت سخنران ، شنودگانی که شروع به تصمیم گیری می کنند یکی از دستان خود را به سمت چانه آورده و شروع به نوازش (مالش) چانه می کنند.در بین شنوندگان ممکن است کسانی باشند که سخنان را قبول نداشته باشند و زبان بدن انتقادی نشان دهند که ما در این مطلب با آنها کاری نداریم.

شروع کردن نوازش چانه به معنی شروع تصمیم گیری می باشد.در بعضی اوقات مشاهده شده انگشت شصت زیر چانه و انگشت اشاره را بالای چانه قرار داده ، در بعضی دیگر از مواقع انگشت اشاره و انگشت وسط در یک سمت و انگشت شصت نیز در یک سمت دیگر از چانه قرار می گیرد.در خرید و فروش بهتر است بعد از اینکه نشانه دست به چانه مشاهده شد چند لحظه ای سکوت کرده تا شخص بتواند تصمیم گیری خود را بدون هیچ گونه مزاحمتی انجام دهد.

chin stroke in body language_دست به چانه در زبان بدن

در بعضی اوقات این نشانه بیشتر شبیه به نگه داشتن جانه بوسیله دست می باشد ، وقتی رخ می دهد که شخص در حال سر تکان دادن به معنی بله می باشد اما دست بر روی چانه سعی بر ثابت نگه داشتن سر می باشد که این نشانه مطمئن نبودن و یا قبول نداشتن سخنان مخاطب خود می باشد.

نشانه در عمل : بعد از اتمام تعاریف فروشنده از کالا ، خریدار شروع به نوازش چانه خود کرده ، فروشنده با مشاهده زبان بدن شخص متوجه می شود که او در حال تصمیم گیری است .

امتیاز دهید
0 نظرات

نظر دهید

نظر یا سوال خود را
همین حالا مطرح کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 2 =