,

کلیدهای برخورد اجتماعی

۹ کلید مهم در اولین برخورد اجتماعی

فرض کنیم شما به یک مصاحبه دعوت شده اید و می خواهید بهترین برخورد اجتماعی را برای اولین بار را داشته باشید.در نظر داشته باشید که بیشتر از ۹۰ درصد طرز تفکر و نظر شخص نسبت به شما در ۴ دقیقه اولیه  و بین ۶۰ تا ۸۰ درصد نیز بوسیله زبان بدن مشخص می شود.ما به ۹ کلیدی که با استفاده از آن می توانید بهترین نظر و طرز تفکر از خود  را در مخاطب ایجاد کنید می پردازیم:

۱- در قمست پذیرش :

پوشش خارجی ( کلاه ، ژاکت ، بارانی ) خود را حذف کنید و در صورتی که کسی آن را از شما می گیرد با لبخند تقدیم آنها کنید.از وارد شدن به اداره همراه به درهم ریختگی ، چیزهای زیاد در دستان که باعث اشتباه و باعث بی منطق نشان داده شما است خودداری کنید.هیچوقت در قسمت پذیرش نشینید ، ایستاده باشید زیرا در صورت نشستن شما از دید پذیرش خواهید رفت و فشار و استرسی که شما به پذیرش وارد می کنید از بین رفته و آنها دیگر نیاز به سر و کار داشتن با شما ندارند و این ضعفی برای شما در اولین برخورد اجتماعی می باشد.

۲- قسمت ورودی :

اولین برخورد اجتماعی_first social behaviour

در اولین برخورد اجتماعی،وارد شدن شما به دیگر افراد خواهد گفت که شما چه نوع برخوردی را دوست دارید و چگونه دوست دارید با شما رفتار شود.وقتی پذیرش به شما اجازه ورود را داد بدون درنگ و دو دلی وارد اتاق شوید. مانند یک بچه مدرسه ای شیطان که منتظر تنبیه شدن بوسیله ناظم است نباشید. وقتی شروع به راه روفتن می کنید با یک سرعت مشخص به اتاق وارد شوید.کسانی که از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستند وقتی قرار است وارد اتاق شوند سرعت آنها کم می شود.

۳- نزدیک شدن :

در برخورد اجتماعی با شخص در اتاق،اگر او حال صحبت با تلفن یا زیر و رو کردن کشو خود و در حال بستن بند کفش خود است،با اعتماد به نفس و به آرامی به صورت  مستقیم وارد شوید ، کیف و یا هرچه را که دارید بر روی زمین گذاشته و به شخص دست دهید و به سرعت بر روی صندلی نشسته. بگذارید شخص بداند وارد شدن در اداره و اتاق برای شما آسان بوده و شما انتظار منتظر بودن را ندارید. کسانی که به صورت آرام به اتاق می روند و یا گام های بلند بر می دارند این را می رساند که وقت آزاد به اندازه کافی دارند، علاقه ای به کاری که در حال انجام هستند ندارند و یا کار دیگری برای انجام دادن ندارند. البته این کار برای بازندشتگان پولدار مناسب است اما برای شخصی که می خواهد قدرت ، اعتبار و یا قابلیت های خود را نشان دهد مناسب نمی باشد.افراد دارای نفوذ و قدرت و کسانی که درخواست توجه می کنند به صورت سریع با گام های معمولی حرکت می کنند.

۴- دست دادن :دست دادن در برخورد اجتماعی_socialbehaviour handshaking

کف دست خود را صاف گرفته و همان مقداری که فشار احساس می کنید فشار دهید و بگذارید شخص مقابل تصمیم بگیرد کی دست ها جدا شوند.از سمت چپ یک میز مستطیل دست دهید تا از کف دست رو به پایین جلوگیری کنید ، هیچوقت مستقیم از روی میز دست ندهید ، و در ۷۵ ثانیه اول دوبار از اسم شخص استفاده کنید. هیچوقت بیشتر از ۳۰ ثانیه در یک بار صحبت نکنید.توجه داشته باشید دست دادن یکی از عامل های مهم در اولین برخورد اجتماعی است ولی شاید همیشه زمینه دست دادن وجود نداشته باشد.

۵- زمان نشستن :

در اولین برخورد اجتماعی،اگر شما مجبور به نشستن بر روی یک صندلی کوتاتر روبه روی شخص هستید آن را ۴۵ درجه بچرخانید تا از حالت و موقعیت توبیخی بیرون آیید.اگر شما نمی توانید صندلی را بچرخانید ، بدن خود را بچرخانید.

۶- مناطق نشستن :

اگر شما دعوت شده اید که در قسمتهای غیر رسمی اداره شخص بنشینید مانند روی میز در بروخورد اجتماعی این یک نشانه مثبت است زیرا ۹۵ درصد از نپذیرفتن کار از پشت میز اتفاق می افتد.هیچ وقت بر روی مبلی که فرو می رود و شما را همانند قول دو پا همراه با سری کوچک نشان می دهد ننشسته،اگر نیاز است برقسمت لبه مبل نشسته تا بتوانید زبان بدن و حرکات خود را کنترل کنید و خود را به صورت ۴۵ درجه از شخص قرار دهید.

۷- حرکات شما :SpaceInvasion_برخورد اجتماعی در زبان بدن

در برخورد اجتماعی ،اشخاصی که آرام ، گرم ، مرتب و نسبت به احساسات خود کنترل دارند حرکات خود را به صورت عمدی ، واضح  و بدون پیچیدگی نشان می دهند. افراد بالامرتبه و دارای مقام از حرکات کمتری نسبت به افراد زیرمقام استفاده می کنند.این یک قانون قدیمی در مذاکره است که افراد با قدرت بیشتر نیازی به تکان خوردن زیادی ندارند.خاطرتان باشد که اروپای شرقی بیشتر حرکاتشان از آرنج به پایین می باشد در صورتی که غربی ها و اروپای جنوبی بیشتر بوسیله بازو و شانه ها بوده و ایرانیا ها نیز آرنج به پایین می باشد.حرکات و حالت شخص را در صورت مناسب بودن تکرار کنید.

۸- فضا و فضای شخصی :

برخورد اجتماعی و فضا در زبان بدن

در اولین برخورد اجتماعی،به فضای شخصی فرد مقابلتان احترام گذاشته.در هنگام برحورد اولیه این فضا دارای بیشترین مقدار خود می باشد و اگر شما زیادی به جلو روید شخص به سمت عقب رفته و یا نشسته . تکیه دادن به عقب و یا استفاده از حرکات تکراری مانند استفاده از انگشت در هنگام فراخوانی قوانین می تواند شما به اشخاصی که از قبل می شناسید نزدیکتر و از کسانی که تازه آشنا شده اید دورتر کند.معمولاً هنگامی که مردها در حال کار هستند کسی به سمت عقب نمی رود اما خانم ها از آقایان دور می شوند و آقایان معمولاً به سمت خانمی که با آنها کار می کند نزدیکتر می شوند و از افراد مسن تر و یا جوان تر فاصله می گیرند.

۹-  خروج شما :

در برخورد اجتماعی،وسایل خود را به آرامی و مصمم جمع کرده و نه به صورت هیجانی با دستان لرزیده.اگر در باز است خارج شده و اگر در بسته بود هنگام خروج خود در را بسته. اگر شما مرد هستید مطمئن باشید که پشت کفش های خود را واکس زده اید زیرا این محلی است که خیلی از مردها به آن اهمیت می دهند و برای خانم ها بسیار مهم است.وقتی خانم ها می خواهند خارج شوند، پای خود را به سمت در داده و شروع به مرتب کردن پشت و موهای خود می کنند که در هنگام خروج از پشت جلوه خوبی داشته باشد.وقتی به نزدیک در می رسید به صورت آرام برگشته و لبخند بزنید.خیلی بهتر است که آخرین صحنه ای که از شما در ذهن شخص لبخند صورت باشد تا پشت شما به شخص.

کلام آخر

زمینه را همیشه در نظر بگیرید تا زبان بدن و صحبت های پیرامون زمینه را بتوانید پیاده سازی کنید.با این نکات شما می توانید ذهنیت بسیار خوبی از خود در اشخاصی که برای اولینبار ساخته یا حتی ذهنیت اشخاصی که قبلاً ملاقات کرده اید را عوض کنید.توجه داشته باشید عوض شدن ذهنیت در ملاقات دوم آسانتر از بوده ولی بهتر از همان اولین برخورد اجتماعی با شخص ذهنیت مناسبی اینجاد کرده.

امتیاز دهید
0 نظرات

نظر دهید

نظر یا سوال خود را
همین حالا مطرح کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سیزده =