, , ,

شانه بالا انداختن

شانه بالا انداختن در زبان بدن

یادگیری درباره شانه بالا انداختن به شما کمک می کند که متوجه احساسات واقعی شخص شوید.این نشانه در بیشتر اوقات قابل مشاهده بوده و در بعضی زمان ها شانه بالا انداختن در زبان بدن - lietomeممکن است در کسری از ثانیه رخ دهد.اگر کسی که شما با او صحبت می کنید این عمل را انجام داد،نشانه را نسبت به زمینه صحبت خود بررسی کنید.یک شانه بالا انداختن ساده می تواند نشانه ” من نمی دانم” باشد و یا بیانگر عدم قطعیت،ضعف و یا حتی نشانه فریب باشد.بالا بردن هر دو شانه باعث می شود که سر به داخل رفته و شخص را کوچکتر و مطیع جلوه دهد و در زمان عذر خواهی قابل استفاده است.

این نشانه در زمانی انجام می شود که شخص در حال صحبت است،یا سوالی از او پرسیده می شود.همانطور که در بالا ذکر شده زمینه در ترجمه می بایست در نظر گرفته شود.شانه بالا انداختن می تواند با نشانه های دیگری مانند رفتن سر رو به پایین،بالا انداختن ابروها،نمایش کف دست ها،بالا بردن چانه و نگاه به سمت خاصی همراه باشد.در هنگامی که شخص صادق می باشد معمولا هر دو سمت شانه با بالا رفته و در صورتی که در حال فریب کاری باشد ممکن است یک سمت یا هردو سمت شانه بالا انداخته شود همچنین ممکن است بعد از انجام این عمل با نشانه های شرم یا گناه یا پشیمانی ادامه یابد.

صداقت ، فریب یا نا مطلع ؟شانه بالا انداختن در زبان بدن - lietome

شانه بالا انداختن نشانه ای است که در بیشتر اوقات به صورت ناخودآگاه نمایان شده به همین علت کنترل و جعل آن مشکل است.خود نشانه به تنهایی در بیشتر اوقات در زمان نا مطلع بودن و یا سعی در مخفی کردن قسمتی از موضوع توصیف شده یا دروغگویی نمایان شده. در زیر چند حالت مختلف بررسی می شود.

از شخصی بعد همایش از می پرسند که همایش را چگونه ارزیابی می کنید شانه های خود را بالا انداخته و ممکن است چانه خود را منقبض و رو به بالا داده و به ما می گوید که من نظری ندارم.زبان بدن او نیز با حرف او سازگار بوده. عمل چانه بالا انداختن در اینجا می تواند نشانه بی اعتنایی شخص نسبت به موضوع باشد.شخص ممکن است با تن صدای پایین در مورد نظرش را در مورد همایش گفته اما زبان بدن او از قبل احساس واقعی او را بیان کرده.

شانه بالا انداختن در زبان بدن - lietome

حال اگر کاراگاه پلیس در حال بازجویی از مظنون می باشد و شخص به پلیس می گوید که من اطلاعی ندارم یا شروع تعریف رویداد کرده  و یک سمت شانه خود را بالا انداخته و ابروهای او نیز در کسری از ثانیه به بالا رفته نشانه فریب کاری و پنهان کاری می باشد.بررسی نشانهای بعدی پس از شانه بالا انداختن بسیار مهم بوده و به ما در یافتن معنی درست کمک می کند. شانه های او بیانگر این است که شخص کل حرف های خود یا قسمتی از آن را قبول نداشته و ابروهای او می تواند نمایانگر پنهان کاری ( مطلع بودن از موضوعی ولی دروغ گفتن و پنهان کردن آن) باشد.

 

 

شخصی که باعث تصادفی شده و سپس شروع به عذر خواهی همراه با بالا انداختن شانه های خود کرده و کف دستهای او شانه بالا انداختن در زبان بدن - lietomeنمایان می شود بیانگر این است که او واقعاً از این حادثه پشیمان بوده است.شانه های او بیانگر پشیمانی و کف دست های او بیانگر صداقت او می باشد.

سرعت انجام این عمل نیز می تواند بیانگر اشتیاق شخص و اهمیت موضوع برای او بوده.بیشتر ما وقتی نسبت به موضوعی بی اعتنا هستیم و سوالی در آن مورد از ما پرسیده می شود با سرعت پایین چانه خود را بالا انداخته و سر خود را به آرامی به سمت شخص برده سپس یک سمت شانه خود ( معمولا سمتی که شخص در آن سمت قرار دارد) را بالا انداخته و با نمایش کف دستی که شانه آن را بالا انداخته با زبان بی زبانی به شخص می گوییم : من جواب را نمی دانم و این مسئله برای من اهمیت ندارد.ولی در صورتی که این عمل با سرعت انجام شود می تواند بیانگر وجود چیزی در آن موضوع باشد که ما نمی خواهیم شخص دیگر از آن مطلع شود و به همین علت با سرعت و شاید هم کمی عصبانیت به شخص جواب می دهیم سپس در تلاش برای تعویض موضوع می شویم.

در آخر باید گفت عمل شانه بالا انداختن ، نشانه خوبی نبوده و بهتر است از زبان بدن خود آن  را حذف کنید اما از آنجایی که این عمل در بیشتر اوقات ناخودآگاه بوده کنترل آن سخت است.این نشانه را نباید با زمانی که شخص در حال کشیدن عضلات خود یا عقب بردن شانه های خود برای نمایش بزرگتر جلوه دادن سینه ها ( زنان و بدن سازان) اشتباه گرفته شود.  این نشانه در زمان عذر خواهی، گفتن موضوعی همراه با فریب و دروغ،مطلع نبودن از جواب سوال، بی اعتنا بودن و در بعضی اوقات راست گویی نمایان می شود.زمینه و نشانه های بعدی  از عوامل بسیار مهمی بوده که باید در ترجمه زبان بدن مورد توجه قرار بگیرد.

امتیاز دهید
0 نظرات

نظر دهید

نظر یا سوال خود را
همین حالا مطرح کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =